به نام خدای شهیدان

یک از استادان اخلاق که خیلی اهل دل و با صفاست میگفت:یک مرحله از دین مراقبه است"با زبان خودمان می گوییم "آدم بعضی وقتها حال خوش معنویی بهش دست میده "مثلا با دعای کمیل خیلی صفا میکنه یا رفتن به مزار شهدا و زیارت ائمه اینها نشانه های حال خوش معنویی است"خیلی مشکله که آدم توفیق پیدا کنه بره زیارت امام رضا(ع)یا در فکر رفتن که چرا من از قافله شهدا جا مانده ام"اینها توفیق است من از استادی شنیدم که میگفت:آدم باید در طول روز عمل خیری انجام بده تا رزقی نصیبش بشه"رزق فقط پول نیست گاهی وقتها شنیدن یک جمله ناب یا نشستن کنار یک عالم یا رفتن مزار شهدا "اینها همش رزق هست "احادیث فراوانی داریم که اگر آدم بخواهد خوب بشه و حال خوش معنویی پیدا کنه با خدا باشه ،اهل دل و با صفا باشه" دَر و دیوار به اذنِ خدا هادی او خواهد شد"وقتی همه چیز برای رسیدن انسان به حال خوش معنویی فراهم شٌد.و شما به حال خوش معنویی رسیدی آن وقت است که مراقبت نیاز هست "حفظ کردن خود "خود را در آن جایگاه نگاه داشتن"اینها مشکل است.مثل شهدا باشیم سخت است اما اهل مراقبت که باشیم خدای متعال کمک می کند.یادی کنیم از این سردار سرافراز جهان اسلام شهید کاظمی که میگفت:دوست دارم زمانی شهید شوم که خبری از شهادت نیست چقدر خوب خدا خواستشو براورده کرد.

شهدا ,معنویی ,اینها ,میگفت ,رفتن ,خیلی ,مزار شهدا منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

انواع مهارت ها همه چی جواهرات گیلان فلزیاب صنعتی ایران فیلم مدیا گلستان چت ،چت ،چت روم ،گلستان گپ نقد و بررسی فیلم و سریال